Dla tych co jeszcze się nie podpisali 2

741/956

No i stało się:

Obwodnica przejdzie jednak przez Rospudę

Zwycięża …

głupota, działanie na przekór wszystkim i wszystkiemu… szkoda…

ciekawe jak dużą ochronę policyjną będzie musiała mieć ta budowa przed obywatelami, którzy nie zgadzają się na niszczenie bezmyślne przyrody i będą protestować przykuwając się do drzew, siadając przed maszynami budowlanymi, niszcząc w ramach protestu obywatelskiego np oznaczenia przebiegu trasy itp.

Ciekawe skąd wezmą te 500 mln zł, i ile razy przed dokończeniem budowy zdrożeje jej koszt.

I skubańcy chcą zacząć wycinkę jeszcze w lutym, bo liczą na to że jak będzie zimno to się zbyt dużo protestujących nie pojawi. A wtedy będą mogli mówić o “oszołomach”. Czy “oni” nie rozumieją, że to się tak łatwo nie skończy, że protestować będzie można pokojowo przez bardzo długo, jasne najlepiej byłoby na samym początku póki nie zniszczą kilku tysięcy drzew, ale i potem można w kilka tysięcy osób usiąść na terenie budowy przed buldożerami, koparkami. Ciekawe czy na oczach całego świata zdecydują się na regularne usuwanie kilku tysięcy ludzi z terenu budowy, przecież po każdym takim aresztowaniu rzesza protestujących z każdym dniem będzie większa, będą się dołączać znani ludzie mediów, kultury i pewnie też politycy.

Wakacje nad Rospudą w tym roku!!!!!!!

To będzie hit europejski, wyjazd na protesty do Polski.

“Chcesz przeżyć przygodę, pragniesz adrenaliny. Przyjeżdżaj do Polski protestować przeciw niszczeniu przyrody!!!”

Na całym świecie chroni się przyrodę jako coś co może po nas zostać dla przyszłych pokoleń. A u nas, zbudują coś co zniszczy wspaniały rejon chroniony, a po kilku latach jak to bywa okaże się że są koleiny, pęka asfalt itp. A po pięknie przyrody i wielu gatunkach flory i fauny nic nie pozostanie oprócz zdjęć.

Ratujmy Dolinę Rospudy!

Nie jesteśmy wandalami – komentarz

Ratujmy Dolinę Rospudy! – raport

Greenpeace

Greenpeace

Czy oni się niczego nie nauczyli po górze Św. Anny. Zbudowali w końcu drogę i co z tego, jest taka pochyła że zimą tiry nie dają rady wjechać. A można było ominąć tą górę wtedy.

Stare linki z poprzedniego wpisu z lipca 2006:

Gazeta.pl : Wiadomości : Ratujmy Rospudę!

Rospuda (rzeka) – Wikipedia, wolna encyklopedia

10 prawd oczywistych o Dolinie Rospudy prof. Simony Kossak